SON DAKİKA
>

Mardin’de Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

Sokağa çıkma yasağı henüz yeni bitmiş olan Mardin Nusaybin’de yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin’de Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

5 gün süren sokağa çıkma yasağı henüz yeni bitmiş olan Nusaybin’de yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Nusaybin’de ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.


 MARDİN’DE HANGİ BÖLGELERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ?


Mardin Nusaybin ilçesinin Abdulkadirpaşa, Fırat ve Yenişehir mahallelerinde bugünden başlamak üzere saat 22.00’dan itibaren başlayan sokağa çıkma yasağının bitiş tarihi verilmedi. Valilikten yapılan açıklamaya göre ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 


Bugün sokağa çıkma yasağını fırsat bilen bazı aileler alabildikleri kadar eşyayı da alıp akrabalarının yanlarına gittiler. Yine sokağa dökülen bazı aileler market alışverişlerini yaparak ihtiyaçlarını gidermeye çalıştılar. 


Sokağa çıkma yasağının yeniden başladığı bölge camilerinden yapılan anonslarla vatandaşlara duyuruldu. 


Sokağa çıkma yasağı ilanı için Valilikten gelen açıklama ise şu şekilde oldu: 


"İlimiz Nusaybin İlçesi'nde kamu düzeninin sağlanması ve suç işlenmesinin önlenmesi, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, mevcut aranan şahısların yakalanması, tuzaklanmış ve patlayıcı yerleştirilmiş hendek ve barikatların kaldırılarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince Nusaybin İlçesi Abdulkadirpaşa, Fırat ve Yenişehir Mahallelerinde; 09 Ekim 2015 Cuma günü saat: 22.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. tvde sondakika harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.