SON DAKİKA
>

Kayseri'de Okul Müdürüne Soruşturma!

Kayseri’de meydana gelen olayda maddi durumu iyi olmayan öğrencisine yemek yardımı yapmadığı gerekçesi ile hakaret gören okul müdürüne soruşturma açıldı. Detaylar haberimizde..

Kayseri'de Okul Müdürüne Soruşturma!

Kayseri’de okul müdürünün çocuklarına yaptığı muamele, aileyi çileden çıkardı. 9. Sınıf öğrencisi olan G.M. maddi durumu yetersiz olduğu için yemek yardımı alıyordu. Ancak bu yıl okul tekrarı yapmak zorunda kalan G.M. okul müdürü tarafından aşağılanmış ve “sınıfta kaldığı için yemeği hak etmediği” söylenmiş. Bunu duyan anne ve baba ise okulun bahçesinde intihar girişiminde bulundu. 


İddialara göre geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okul müdüründen ücretsiz yemek talebinde bulunan G.M. okul müdürünün “    Hak ettin mi?” sözlerine maruz kaldı ve aşağılandığı iddiası ile ailesine şikayet etti. Durumu duyan anne, okul müdürünüm odasına gelerek hakaretlerde bulundu. Ardından gelen baba ise aynı şekilde okul müdürüne hakaret etti ve okul bahçesinde bıçakla intihar girişiminde bulundular.


Kayseri Kocasinan ilçesindeki Şerife Bacı Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde gerçekleşen olayla ilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu açıklama yaptı. Çandıroğlu, yaptığı yazılı açıklamada okul müdürünün ilgili öğrenci hakkında sürekli devamsızlık yaptığı, ders başarısını yükseltemediği ve sunulan imkanların hakkını veremediğini söyledi. Ancak okul müdürü hakkında soruşturma başlatıldığını ekledi. 

 

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. tvde sondakika harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.