SON DAKİKA
>

Diyarbakır’da Çatışma Yaşandı! 4 Kişi Öldü

Diyarbakır’da bugün yaşanan çatışmada ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü. Ölenlerin terörist ya da sivil olduğuna ilişkin bir bilgi edinilmedi.

Diyarbakır’da Çatışma Yaşandı! 4 Kişi Öldü

Bugün Diyarbakır’da yaşanan çatışmada ilk belirlemelere göre 4 kişi öldürüldü ancak ölenlerin PKK’lı üye ya da sivil vatandaş olup olmadığı belirlenemedi.


Bugün saat 12.30 sularında çıkan çatışmada çıktı. Güvenlik güçleri işe teröristler arasından çıkan çatışmada 4 kişinin öldürüldüğü bilgisi edinildi. 


Daha önce sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olan Diyarbakır’ın Bilmil İlçesi de dahil olmak üzere 4 mahallesinde çatışma çıktı. Çıkan çatışmada ölen kişilerin henüz kimliği tespit edilemedi. 


Alınan bilgilere göre daha önce Bismil İlçe Kaymakamlığı tarafından teröristlerin yakalanması için Ulutürk, Dumlupınar, Fırat ve Tekel mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bugün saat 12.30 sularında ise bu ilçeler arasında Ulutürk ve Dumlupınar mahallelerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasından çatışma çıktı ve 4 kişi öldürüldü. Ölen 4 kişi, üzerinde otopsi yapılması için Bismil Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 


Hayatını kaybeden 4 kişinin PKK üyesi ya da sivil olduğuna dair net bir bilgiye henüz ulaşılamadı. 

 

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. tvde sondakika harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.